UTENOS KRAŠTOTYROS MUZIEJUS
Adresas: Utenio a. 3, LT-28248 Utena
Tel.: +370 389 61637, +370 389 61634
Įmonės kodas: 188206976
el. paštas: info@utenosmuziejus.lt
Interneto svetainė: www.utenosmuziejus.lt
Facebook paskyra facebook

ukm

Pirkti bilietą

tiketa logo 01 Medium

Utenos kraštotyros muziejus Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje

 

atsisisti 1

Utenos miesto istorijos ekspozicija

Utenos miesto istorija rodykle

Vytauto Valiušio keramikos muziejus

Laisvės kovų muziejus

A. ir M. Miškinių etnografinė-literatūrinė sodyba

Tauragnų krašto muziejus

Vytauto Valiušio keramikos muziejus ir meno centras

Vaizdo pamokų ciklas


145439708 2882820885373344 3389670102111722859 n 1

TAC Svirnas edukacija

Kultūros pasas

atsisisti

Virtualios parodos

Lietuvos muziejų lobiai

muz lobiai 2012

Eugenija Šimkūnaitė: gyvenimo receptai

eg Medium

Monetos iš palaidojimo vietų Utenos krašte

 denar1

Piliakalniai Utenos rajone

cats11

Virtualus turas

logo virt

„Šviesioji gyvenimo pusė“

Projektas „Tradicinių amatų centras „Svirnas“ Nr. 20AM-KU-18-1-03443-PR001

KPF logotipas

2022 m. projektas „Tradiciniai amatai šiuolaikinėje bendruomenėje“ Nr. 20AM-KU-21-1-05690-PR001

Brown Typography Initial BS Logo Medium

„Menų gaudyklė“

Asset 3Spalvotas Medium

 

 

 

 

 

 

Projekto veiklos >>>

„Europa: skirtinga patirtis - vienybė ateityje“

Europa logo

 

Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LLIII-165„Kūrybinių industrijų p

logo2

„Klausinėjantys menai“

Klausinėjantys menai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Naujienos

Muziejų darbuotojų kompetencijos didinimas

2014 m. rugpjūčio 21–26 dienomis muziejų darbuotojai iš Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos lankėsi Italijos (Roma) ir Austrijos (Insbrukas) muziejuose. Rugpjūčio 22 d. Romoje muziejų darbuotojai aplankė Kapitolijaus muziejus, kuriuose apžiūrėjo Senovės Romos skulptūrų ir italų renesanso bei baroko dailės darbų kolekciją. Rugpjūčio 24 d. Insbruke jie aplankė muziejų „Swarovskio krištolo pasaulis", kuriame pamatė moderniausių šiuolaikinių technologijų ir dailininkų vaizduotės pasiekimus rodant eksponatą. Apibendrindami išvykos į Italijos ir Austrijos muziejus rezultatus, muziejų darbuotojai vertino esamą muziejų patirtį, ekspozicijų kūrimo naujoves ir pritaikymo galimybes.

Aktyvaus bendradarbiavimo tarp muziejų iš Latgalos (Latvija), Utenos (Lietuva) ir Polocko (Baltarusija) laikotarpiu vyko muziejaus darbuotojų vizitai į Minsko, Rygos ir Vilniaus muziejus, kurių metu įgyta praktinių žinių, įvertinta esama muziejų patirtis bei pritaikymo galimybės.

2014 m. balandžio 24–25 dienomis muziejų darbuotojai iš Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos lankėsi Lietuvos muziejuose. Muziejų darbuotojai susipažino su Valdovų rūmų, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Lietuvos banko pinigų muziejaus, Memorialinio rimties parko Tuskulėnuose ir Trakų pilies istorijos muziejaus įkūrimo istorija, ekspozicijomis bei edukacine veikla. Apibendrindami išvykos į Lietuvos muziejus rezultatus, muziejų darbuotojai vertino ekspozicijų kūrimo naujoves, išsakė pastebėjimus dėl ekspozicijų tobulinimo ir rinkodaros veiklų plano.

2014 m. balandžio 16–17 dienomis muziejų darbuotojai iš Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos lankėsi Latvijos sostinėje Rygoje. Muziejų darbuotojai susipažino su Rygos istorijos ir jūreivystės muziejaus, Latvijos gamtos muziejaus, Latvijos geležinkelio istorijos muziejaus, Latvijos etnografinio muziejaus po atviru dangumi ir Latvijos karo muziejaus ekspozicijomis bei edukacine veikla. Apibendrindami išvykos į Rygos muziejus rezultatus, muziejų darbuotojai išsakė pastebėjimus dėl ekspozicijų tobulinimo ir rinkodaros veiklų plano, teikė siūlymus informacijos apie vieningą turistinį maršrutą pateikimui.



2014 m. kovo 27–28 dienomis muziejų darbuotojai iš Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos buvo išvykę į Baltarusijos sostinę Minską. Muziejų darbuotojai susipažino su Baltarusijos Respublikos Nacionalinio istorinio muziejaus, Nacionalinio dailės muziejaus, Valstybinio literatūrinio Jankos Kupalos muziejaus ir Minsko istorijos muziejaus ekspozicijomis bei edukacine veikla, aplankė respublikinę parodą „Dešimt Baltarusijos meno amžių" dailės muziejuje. Apibendrindami išvykos į Minsko muziejus rezultatus, muziejų darbuotojai pasidalino ekspozicijų rengimo patirtimi, išsakė pastebėjimus dėl ekspozicijų tobulinimo ir rinkodaros veiklų plano.



2014 m. vasario 24–28 dienomis Baltarusijos Polocko mieste vyko III modulio „Turizmo paslaugos" 32 valandų mokymai, kuriuose dalyvavo Latgalos, Polocko ir Utenos muziejininkai. Lektorė Tatsiana Orlova pristatė turizmo padėtį ir jo vystymosi tendencijas Baltarusijos Respublikoje, supažindino su ekskursijų organizavimo metodika. Lektorė Tamara Jumantaeva kalbėjo apie ekskursijų vadovo funkcijas muziejuje. Praktiniai užsiėmimai, kuriuos vedė Polocko nacionalinio istorinio-kultūrinio muziejaus-draustinio gidai ir muziejininkai, vyko istoriniame Polocko miesto centre, Kraštotyros muziejuje, Spaso-Efrosinijos moterų vienuolyne, Knygų spausdinimo muziejuje bei Simeono Polockiečio muziejuje-bibliotekoje, Meno galerijoje, Tradicinio audimo muziejuje, Vaikų muziejuje, Gamtos ir ekologijos centre, Architektūros istorijos muziejuje Sofijos sobore. 

2014 m. sausio 27–30 dienomis Latvijoje, Daugpilyje, vyko II modulio „Pagrindinės ekonominės veiklos sąlygos. Informacinės ir komunikacinės technologijos. Turizmo produktų marketingas" 32 valandų mokymai, kuriuose dalyvavo Latgalos, Polocko ir Utenos muziejininkai. Lektorė Vita Brakovska mokė, kaip padidinti muziejų konkurencines galimybes, pristatyti kultūrinio turizmo produktus, supažindino su informacinių ir komunikacinių XXI a. technologijų panaudojimu kultūriniame turizme. Praktinių užsiėmimų metu muziejininkai dirbo komandose ir atliko užduotis, susijusias su dienos tema. Lektorius Armands Mužnieks pristatė turizmo Baltijos šalyse problemas, galimybes ir naujas tendencijas, kultūrinio turizmo reikšmę vietos ekonomikai. 

2013 m. gruodžio 9–13 dienomis Utenos rajone, poilsio ir pramogų centre „Alaušo slėnis", vyko I-o modulio „Kūrybinis mąstymas. Vizuali komunikacija. Muziejų ekspozicijų rengimas" 32 valandų mokymai, kuriuose dalyvavo Latgalos, Polocko ir Utenos muziejininkai. Lektoriai Saulius ir Donatas Petreikiai pristatė mokymų modulio tikslus, uždavinius ir laukiamus rezultatus. Ilona Vitkauskienė ir Snaiguolė Eglė Kuosienė mokė, kaip įprastinį mąstymą paversti kūrybiniu ir jį taikyti muziejininkų darbe, supažindino su Dr. Edvardo de Bono metodika. Lektorius Vilius Lunevičius suteikė teorinių ir praktinių žinių, reikalingų kuriant šiuolaikines muziejų ekspozicijas.
Praktiniai ekspozicijų rengimo pavyzdžiai Latgalos ir Polocko muziejininkams buvo pristatyti Utenos kraštotyros muziejaus padaliniuose – Vytauto Valiušio keramikos muziejuje, Laisvės kovų muziejuje, o Utenos kraštotyros muziejuje kolegoms buvo papasakota apie jau parengtas archeologinę, etnografinę, senosios skulptūros, amatų ekspozicijas bei iš projekto lėšų numatomą parengti naują Utenos krašto istorinę ekspoziciją.