Projektas „Klausinėjantys menai”

Utenos kraštotyros muziejaus eksponatai virtualioje parodoje „Lietuvos muziejų lobiai"

Projektas „Muziejų vartai"

Projektas „Europa: skirtinga patirtis - vienybė ateityje"

2016 m. kovo 30 d. konferencija „Vietos kultūra“ Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje.

konferencija kultura 2016 m. kovo 30 d. 9.00 val. konferencija „Vietos kultūra" Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Registracija  į  konferenciją vyksta el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., telefonu 8 389 61 637 ir paspaudus nuorodą    http://goo.gl/forms/hTrDNxXsE2

Programa:
I dalis. Kultūros politika periferijoje dabartis ir lūkesčiai. Galimos strategijos.
09.00 – 10.00 Dalyvių registracija, kava.
10.00 – 10.15 Pradžia. Sveikinimo žodis.
10.15 – 11.00 Regiono kultūros strategijos sukūrimo prielaidos ir galimybės. Irena Seliukaitė, filologė, LR Kultūros ministerijos meno ir kūrybinių industrijų departamento direktorė.
11.00 – 11.45 Atviros visuomenės link: nuo kultūros išvalstybinimo iki pasipriešinimo kultūros. Dr. Skaidra Trilupaitytė, menotyrininkė, kultūros kritikė, kultūros politikos tyrinėtoja, Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyresnioji mokslo darbuotoja.
11.45 – 12.30 Bendruomeninės kūrybinės iniciatyvos kaip vietovės gaivinimo įrankis. Dr. Jekaterina Lavrinec, miestų tyrinėtoja, bendruomeninių kūrybinių iniciatyvų kuratorė, viešųjų erdvių gaivinimo platformos „Laimikis.lt“ viena iš įkūrėjų. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto docentė.
12.30 – 14.00 Pertrauka. Pietūs.

II dalis: Atvejai ir istorijos
14.00 – 14.45 Kūrėjo periferijoje psichologinis paveikslas. Dr. Donatas Noreika, psichologas, Vilniaus universiteto lektorius, socialinių mokslų daktaras.
14.45 – 15.30 Ar atokioms menininkų rezidencijoms reikia vietinės publikos (ir atvirkščiai)? Jurijus Dobriakovas, šiuolaikinės kultūros tyrinėtojas, kritikas ir vertėjas, Vilniaus dailės akademijos kasdienybės kultūrologijos dėstytojas.
15.30 – 15.45 Kavos pertrauka.
15.45 – 16.00 Šiaulių dailės galerijos atvejis - nuo pramogos iki edukacijos arba kaip kurti auditoriją. Ernesta Šimkienė, Šiaulių dailės galerijos kultūrinių renginių ir parodų kuratorė, meno edukatorė.
16.45 – 17.30 Kuruotų rezidencijų programos „Klausinėjantys menai“ atvejis. Patirtys ir refleksijos. Danutė Gambickaitė, menotyrininkė.
17.30 Konferencijos uždarymas.
18.00 Tarptautinių kuruotų rezidencijų programos „Klausinėjantys menai“ keturių parodų atidarymo renginys.
21.00 Dūzgės su grupe „Brave noises” kokteilių klube LAVA (Aušros g. 79). Turint KLAUSINĖJANTYS MENAI atviruką įėjimas nemokamas (atviruką galima pasiimti apsilankius parodose).