2024 m. balandžio 25 d. 17 val. Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Renesanso koklių rekonstrukcijų ekspozicija bei paskaita

2024 m. balandžio 25 d. 17 val. Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Renesanso koklių rekonstrukcijų ekspozicija bei paskaita

2024 04 10


Balandžio 25 d., ketvirtadienį, mūsų muziejuje vyks 2024 m. Lietuvos muziejų kelio temai „Europos ženklai Lietuvoje: Renesansas" skirta paskaita bei koklių rekonstrukcijų ekspozicija.

Dailininkas, keramikas Dainius Strazdas skaitys paskaitą „Renesanso kokliai: dizaino ir meno kūrinio technologija", supažindins su koklių bei jų matricų gamyba. Taip pat bus apžvelgta to laikmečio krosnių raida bei šildymo funkcijos tobulinimas ir glazūrų atkūrimo technologija. Dailininkė, keramikė Elena Aleksejeva pademonstruos, kaip nuo matricos atspaudžiamas koklis ir montuojamas jo kaklelis.

Renginio metu bus pristatyta ir Renesanso koklių rekonstrukcijų ekspozicija iš VšĮ „Vilniaus puodžių cechas" fondų. Ji suteiks galimybę prisiliesti prie replikų pavyzdžių, pagamintų remiantis archeologine medžiaga ir naudojant skirtingas technologijas.

Renesanso laikų kokliai yra ne tik šildymo krosnies dalis. Jie virto unikaliais dizaino elementais, o kai kuriais atvejais net atskirais meno kūriniais. Spalvotos glazūros jiems suteikė papildomos prabangos, todėl ir pati krosnis interjere tapo dėmesio centru bei pagrindiniu akcentu.

Renginio vieta: Vytauto Valiušio keramikos muziejus ir meno centras (Topolių g. 7, Leliūnai, Utenos raj.).

Pradžia: 17 val. Renginys nemokamas.

Daugiau informacijos apie renginį: https://www.facebook.com/events/3476834655795535?ref=newsfeed

Iki susitikimo balandžio 25-ąją!