2023 m. lapkričio 9 d.–2024 m. sausio 29 d. Stiklo galerijoje Utenio aikštėje Valdos Verikaitės stiklo kūrinių paroda „Iš šerdies“

2023 m. lapkričio 9 d.–2024 m. sausio 29 d. Stiklo galerijoje Utenio aikštėje Valdos Verikaitės stiklo kūrinių paroda „Iš šerdies“

2023 11 09


Utenos kraštotyros muziejus ne pirmus metus kuruoja parodas parodų erdvėje ???????????????????????? ???????????????????????????????? Utenio aikštėje. 2023-ųjų metų pabaigai, pasitinkant gražiausias metų šventes, Utenos gyventojams norime pristatyti jaunosios kartos menininkės ???????????????????????? ????????????????????????????????????̇???? ???????????????????????? ????????̄????????????????????̨ ????????????????????????̨ „????????̌ ????̌????????????????????????“ (pūstas stiklas, medžio formos, fotografija).
Autorė apie parodą:
Žmogaus gyvenime gamta ir jos formos visada atliko ir atliks svarbiausią vaidmenį, ji yra susijusi su kultūros raida, yra įkvėpimo šaltinis. Žmogui tampant galingesniam gamtos atžvilgiu, svarbu suvokti pranašumo santykį su ja ir taip atrasti tvarumo ir dermės patyrimą. Taip pat gamta dažnai alegoriškai įprasmina žmonių gyvenimus, ji – tai žmogaus gyvenimo atspindys, kuriame galima rasti grožį, istorijos pėdsakus, dabartį, ateitį, ramybę, patirties ir vaizduotės atspindžius.
Sujungdama nagrinėjamą temą, individualius šiuolaikiškus stiklo meno techninius sprendimus ir meninio stiklo novatoriškas išraiškos formas, optines ir skaidrumo savybes, sukūriau objektų daugiaelementę kompoziciją, kuri suvienija gamtos inspiruotas, laiko paveiktas ir sąmoningai mechaniškai sukurtas formas.
Tai siekis atrasti harmoniją bei darną tarp architektoninių kompozicijų ir natūralių organinių objektų nūdienos aplinkoje. O procesas ir rezultatas analizuojantis ir iliustruojantis žmogaus intervencijas ir veiklas gamtiniame aspekte. Tai tarsi vizuali diskusija apie sandūras tarp ekologijos, tvarumo, išsaugojimo, išliekamumo, tąsos ir eko-sociopolitikos.
Paroda eksponuojama iki 2024 m. sausio 29 d.