2024 m. sausio 10–vasario 20 d. Utenos kraštotyros muziejuje eksponuojama Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus globojama ukrainiečių menininko Artemo Azarovo (1995–2022) darbų paroda „Veiksmo menas“.

2024 m. sausio 10–vasario 20 d. Utenos kraštotyros muziejuje eksponuojama Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus globojama ukrainiečių menininko Artemo Azarovo (1995–2022) darbų paroda „Veiksmo menas“.

2024 01 10


Utenos kraštotyros muziejuje nuo sausio 10 iki vasario 20 d. bus eksponuojama Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus globojama ukrainiečių menininko Artemo Azarovo (1995–2022) darbų paroda „Veiksmo menas“.
Sausio 13-ajai skirtas renginys ir parodos pristatymas 2024 m. sausio 12 d. 13 val.
Artemas Azarovas (slapyvardis Dailininkas) – karys savanoris, dalinio „Fraikor“ būrio vadas. Dailininkas žuvo 2022 m. kovo 5 d. gindamas savo gimtąjį miestą Charkivą nuo rusų okupantų. Šiuolaikinę publiką sunku nustebinti gražia tapyba. Daugelis iš jūsų yra susipažinę su pasauliniais šedevrais, o kiti apie juos gali sužinoti sugaišę vos kelias minutes internete, susirasdami aukštos kokybės šių paveikslų nuotraukas.
Pastaruoju metu menininkams pasidarė dar sunkiau – dabar jie konkuruoja ne tik su praeities genijais, bet ir su dirbtiniu intelektu, kuris per kelias minutes gali pagaminti tai, ką žmonės kuria metų metus! Taigi, ką daryti šiuolaikiniam menininkui? Sudeginti Luvrą ir kitus muziejus, kad pašalintume konkurentus iš praeities? Arba protestuoti prieš dirbtinį intelektą, kuris netrukus užvaldys ateitį? Vis tik šiuolaikinis menininkas dar turi erdvę, kurioje gali pasireikšti – savo gyvenimą.
Artemas Azarovas žuvo sulaukęs 26 metų, gindamas savo gimtąją Charkivo sritį nuo rusų įsibrovėlių. Jis turėjo mažai laiko talentui tobulinti, bet jo paveiksluose yra tai, kas daugeliui šiuolaikinių menininkų buvo neprieinama – juose yra ryžtingų veiksmų užgrūdinta idėja. Jokie žodžiai ar idealai, techniškai geriausiai atlikti paveikslai nieko verti, jei jų kūrėjas nėra pasirengęs jų ginti kovoje. Gyvenimo laikotarpiu, savo poelgiu, savo veiksmais Artemas pavertė savo meną nemirtingu. Veiksmo meną. (Organizacijos „Fraikor“, kurios nariu buvo Artemas Azarovas, tekstas).
Artemas gimė 1995 m. lapkričio 2 d. Charkivo mieste.
2014–2018 m. mokėsi Charkivo dailės mokykloje ir įgijo specialųjį vidurinį išsilavinimą.
Nuo 2018 m. mokėsi valstybinėje Charkivo dailės ir dizaino akademijoje, portreto studijoje.
2022 m. vasarą turėjo tapti diplomuotu šios akademijos bakalauru.
2020–2021 m. bendradarbiavo su „Diurerio“ galerija Charkive, dalyvavo parodose Kirovohrado srities dailės muziejuje, Karpatų regiono etnografijos ir ekologijos muziejuje Jaremčėje ir Huculų regiono Kosivo muziejuje, taip pat parodoje „Ukrainos nacionalinis herojinis paveldas“ Charkive.
2023 m. dailininko darbai buvo eksponuojami Padujoje parodoje „Ukrainos menas Italijoje“, surengtos dvi personalinės parodos Charkive ir Miunchene.